Ortak Avukatlar ve Danışmanlar

Av. Dr. Didier Cailliau, Hukuk bürosunun ortağıdır. 1998 yılından bu yana Paris Barosu’na kayıtlı olup, 2004 yılında İstanbul Barosu’na kabul edilmiştir. Hukuk doktorasını bitirmiş olmakla birlikte, uluslararası hakemlik, birleşme ve devralmalar başta olmak üzere şirketler hukuku, (dağıtım sözleşmeleri ve ortaklar anlaşmaları dâhil olmak üzere) sözleşmeler hukuku, rekabet hukuku ve iş hukuku dallarında uzmanlaşmıştır. İngilizce, Fransızca ve Türkçe yeminli tercümandır. Avukat olmadan önce Türkiye’deki Fransa Büyükelçiliği’nde politika bölümünde iki yıl görevli olarak çalışmıştır ve daha sonra Galatasaray Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak ders vermiştir. Didier Cailliau, birden çok yabancı sermayeli şirketin murakıplığını yürütmektedir. Didier Cailliau, Ekim 2012 tarihinden bu yana Fransa’nın Dış Ticaret danışmanıdır.

Av. Erhan Çolakel, Hukuk bürosunun ortağıdır. 2001 yılından bu yana İstanbul Barosu’na kayıtlıdır. Pierre Loti Fransız Lisesi (İstanbul), İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi ve Nice Sophia Antipolis Üniversitesi Hukuk Fakültesi DEUG II mezunudur. Av. Erhan Çolakel, uluslararası devletler ve özel hukuk alanında Nice Sophia Antipolis Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden yüksek lisans diploması sahibidir. 1999-2000 senelerinde Birleşmiş Milletler New York (NY, ABD) hukuk departmanında çalışmıştır. Av. Erhan Çolakel, Fransızca, İngilizce, İtalyanca ve orta derecede Almanca lisanlarına sahiptir ve Türkçe-Fransızca-İngilizce lisanlarında yeminli tercümandır. Av. Erhan Çolakel, şirketler hukuku, sözleşmeler hukuku, finans hukuku ve özellikle gayrimenkul hukuku dallarında tecrübe sahibidir.

Av. Aydın Çolakel, Hukuk bürosunun danışmanıdır. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu Av. Aydın Çolakel, 35 yıla dayanan, özellikle gayrimenkul, kira ve inşaat hukuku, iş hukuku ve icra ve iflas hukuku ile ceza dallarındaki mesleki tecrübesini hukuk büromuzla paylaşmakta ve icra etmektedir. Av. Aydın Çolakel, avukatlık mesleği öncesi Tapu ve Kadastro müdürlüğü görevinde bulunmuştur. Gayrimenkul hukuku dalında birçok hukuki görüş ve yazıları bulunmaktadır. Av. Aydın Çolakel, İngilizce ve Almanca bilmektedir.

Av. Melis Dinsel, Hukuk Bürosuna 2012 yılında ortak olmuştur, 2007 yılından bu yana İstanbul Barosu’na kayıtlıdır. İzmir Saint Joseph Fransız Lisesi (2000) ve İstanbul Bilgi Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunudur (2005). Av. Melis Dinsel İngilizce ve Fransızca bilmektedir ve bu dillerde yeminli tercümandır. Av. Melis Dinsel, uluslararası tahkim, hava taşımacılığı, icra-iflas hukuku ve ticari uyuşmazlık dallarında tecrübe kazanmıştır. Sözleşmeler hukuku, ticaret hukuku ve iş hukuku alanlarında uzmanlaşmıştır. Aynı zamanda müvekkillere müzakere süreçlerinde ve dava dosyalarını hazırlamak konusunda yardımcı olmaktadır.

Dr. R. Barış Erman, Hukuk Bürosu’nun danışmanıdır. Alman Lisesi (1994) ve İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi (1998) mezunu olup, İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Kamu Hukuku alanında yüksek lisans (2001) ve doktora (2006) diplomalarının sahibidir. 1999-2007 yılları arasında İstanbul Üniversitesi Ceza Hukuku ve Ceza Muhakemesi Hukuku anabilim dalında araştırma görevlisi olarak, 2007-2009 yılları arasında İstanbul Üniversitesi’nde, 2009-2012 yılları arasında İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde Yrd. Doç. olarak çalışmıştır. 2012’den günümüze Yeditepe Üniversitesi’nde Yrd. Doç. olarak çalışmaktadır. Ceza hukuku, ceza muhakemesi hukuku, karşılaştırmalı ceza hukuku, uluslar arası ceza hukuku, tıp doktorlarının hukuki ve cezai yükümlülükleri alanlarında ders vermiştir. Barış Erman ileri düzeyde İngilizce ve Almanca, orta düzeyde Fransızca ve İspanyolca dillerini bilmektedir.

Metin Yeşil 1958 yılında Ankara da doğdu.  Tapu ve Kadastro Yüksekokulundan ve Anadolu Üniversitesi ekonomi bölümünden mezun oldu. Tapu ve Kadastro müdürlüğü görevinde bulunmuştur. 1995 yılında, İstanbul’da ilk tapu müdürlüğü ofis otomasyonunu gerçekleştirdi. Çeşitli vakıf, dernek ve şirketlerde, tapu işlemleri uygulaması ve mevzuatına yönelik eğitim seminerleri verdi. Çeşitli gazete ve dergilerde mesleki yazı ve makaleleri yayınlandı. 2008 Yılında SPK Gayrimenkul Değerleme Uzmanlığı Lisans belgesini aldı. 2011-2017 dönemimde İstanbul Tapu Kadastrolular Dernek Başkanlığını yaptı. Metin Yeşil’in 2016 yılında 10.basımı yapılan ‘’Tapu İşlemleri Uygulaması ve Mevzuatı” ve 2005 yılında basımı yapılan  ‘’Türk Medeni Kanunu’nun Tapu Sicili Uygulamaları” adlı yayınlanmış iki kitabı bulunmaktadır.