Follow us

“Tarihçe”

  1. Hukuk büromuz 1982 yılında Av. Aydın Çolakel tarafından kurulmuştur.
  2. Hukuk büromuz Cailliau&Colakel Avukatlık Ortaklığı olarak 2007 yılında İstanbul Barosu’na tescil olmuştur.
  3. Hukuk Büromuz, ekibini büyüterek, Beyoğlu’ndaki ofisinden Şişli’deki ofisine taşınmıştır.
  4. Hukuk Büromuz, ekibini büyüterek, Şişli’deki ofisinden Bomonti Business Center’daki ofisine taşınmıştır.

“Hukuk büromuz 1982 yılında Av. Aydın Çolakel tarafından kurulmuştur.

Hukuk büromuz Cailliau&Colakel Avukatlık Ortaklığı olarak 2007 yılında İstanbul Barosu’na tescil olmuştur.

Hukuk büromuz, özgeçmişlerini “Avukatlarımız” bölümünde bulabileceğiniz deneyimli avukatlardan oluşmaktadır. Çalışmalarında kendilerine avukatlar, stajyerler ve yardımcılar eşlik etmektedir.

Hukuk büromuz aynı zamanda özellikle resmi makamlar nezdinde görülmekte olan işlemleri ve davaları takip edebilmek amacıyla Ankara ’da,Bursa’da, İzmir’de ve Antalya’da bulunan saygın avukatlık büroları ile çalışmaktadır.

Cailliau & Colakel, hukuk alanında geniş bir hizmet yelpazesi sunmaktadır. Hukuk büromuz, özellikle şirketler hukuku, birleşme ve devralmalar, ticaret hukuku, sözleşmeler hukuku, sermaye piyasası hukuku, kıymetli evrak hukuku, gayrimenkul hukuku, imar ve inşaat hukuku, iş hukuku ve sosyal güvenlik hukuku, , fikri ve sınai mülkiyet hukuku, özel düzenleyici mevzuat hükümlerine tabi sektörler başta olmak üzere idare hukuku, rekabet hukuku, medeni hukuk, finans hukuku, vergi hukuku, gümrük hukuku ve serbest bölgeler mevzuatı, anti-damping düzenlemeleri, davalar, icra ve iflas hukuku (konkordato), uluslararası tahkim hukuku dallarında uzmanlaşmıştır.

Cailliau&Colakel, müvekkillerinin istekleri doğrultusunda şirketlerin olağan hukuki işlerinin takibini üstlenmekle birlikte,hisse devri, işletme devri, nevi değişikliği, sermaye artırımı ve benzeri önemli projelerinde de müvekkillerine gerekli hukuki hizmetleri sunmaktadır.

Cailliau&Colakel müvekkillerinin ortaklık kurmasında ve yatırımlarında gerekli tüm hukuki hizmeti sunmaktadır.Cailliau&Colakel müvekkillerinin yapacağı yatırımda ve kuracağı şirket türü hususlarında gerekli tüm hukuki danışmanlık hizmetini sunmakta, ortaklık sözleşmesi, kira sözleşmesi, inşaat sözleşmesi, satış sözleşmeleri, know-how, lisans ve teknik yardım sözleşmeleri, bayilik ve dağıtım sözleşmeleri, iş sözleşmeleri ve alt-işveren sözleşmeleri gibi tüm sözleşmelerin hazırlanması ve müzakere edilmesinde müvekkillerine hukuki yardımda bulunmaktadır.

Cailliau&Colakel, müvekkillerine aynı zamanda ihtilafların hallinde de gerekli tüm hukuki hizmetleri sunmaktadır.

Cailliau&Colakel’in müvekkilleri ağırlıklı olarak Türkiye’de yatırım yapmış olan yabancı şirketlerden oluşmaktadır. Hukuk büromuz aynı zamanda Türk şirketlerine, yabancı şirketlerle ortaklıklarında veya Fransa’daki faaliyetlerinde de yardımcı olmaktadır. Hukuk Bürosunun müvekkili şirketler arasında uluslararası büyük firmalar olduğu gibi küçük ve orta ölçekli şirketler yer almaktadır.

Cailliau&Colakel, Fransa’daki ve diğer birçok Avrupa ülkesindeki hukuk büroları ile ve aynı zamanda Amerika Birleşik Devletleri’nde ve Orta Doğu’da bulunan birçok hukuk bürosu ile sağlam ilişkiler geliştirmiştir.”

Copyright© Cailliau & Colakel